Μακεδονικός| Ευρεία νίκη με Εθνικό Ν. Κεραμιδίου (4-0, vid)

Τη δεύτερη φιλική νίκη πέτυχε ο Μακεδονικός, με 4-0 την Κυριακή εντός έδρας επί του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου, του παλιού γνώριμου Λεωνίδα Μπίλη (θα παίξει στη Γ΄ Εθνική και πρόσφατα κέρδισε την Κ19 του ΠΑΟΚ).

Για τους «πράσινους» άνοιξε στο σκορ στο 1΄ ο Στέλιος Τσουκάνης, μετά από ασίστ του Καράμπελα, ενώ το 2-0 έκανε στο 54΄ ο Νίκος Γουνόπουλος με πλασέ.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Νάσος Τσιάκαλος, που πέτυχε το 3-0 στο 89΄, ενώ ένα λεπτό μετά «σέρβιρε» με ασίστ το τελικό 4-0 στον Τσουκάνη (δεύτερο γκολ), μετά από ταχύτατη κούρσα.

Από την ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά οι μόνοι που «έβγαλαν» το 90λεπτο ήταν οι Τσουκάνης και Τζελίδης, ενώ το επόμενο φιλικό θα δοθεί το Σάββατο, στο γήπεδο του Κιλκισιακού κόντρα στην Αναγέννηση Πλαγιάς.
Από τον Μακεδονικό έλειψαν οι Κριτσιάνης και Κυριακίδης.

Σύνθεση Μακεδονικού: Γρηγοριάδης, Σιαγλής, Τζελίδης, Καστριτσέας, Καραμπάς, Γουνόπουλος, Πολυζωίδης, Καραμπάς, Μαυρομάτης, Ζαννάκης, Τσουκάνης. Έπαιξαν και οι Βεζυρίδης, Γάκης, Ανδρέαδης, Αμοιρίδης, Τουλής, Δοϊρανλής, Τσιάκαλος, Τούλας, Νικολαΐδης

Δείτε το βίντεο με τα highlights από το insport.gr (ORASI TV)